Uzależnienie

mirabela
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2020 2:43 pm

Uzależnienie

Post autor: mirabela » czw wrz 24, 2020 12:08 pm

Dużym problemem jest namówienie osoby uzależnionej do pobytu w specjalnym ośrodku leczniczym. My w rodzinie bardzo się staramy wspierać naszego wujka, ale on nie przywiązuje do tego zbyt dużej wagi i twierdzi, że nie potrzeba mu żadnej pomocy. Chyba skontaktuję się z najlepszym ośrodkiem terapii uzależnień Forest i poproszę o poradę. Może jednak znajdzie się jakiś sposób na wujka.

LaGata
Posty: 90
Rejestracja: śr cze 17, 2020 5:53 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: LaGata » czw wrz 24, 2020 10:49 pm

Uświadomienie przez osobę uzależnioną, że ma problem jest niezwykle trudne a często wręcz wypierane. Mój tata zawsze uważał, że nie ma problemu z alkoholem a dziennie sięgał po kieliszka albo piwo.. Kiedyś przegiął i trafił na odtruwanie. Tam terapeuta polecił nam ośrodek Detoks Fenix w którym ojciec po naszej namowie podjął leczenie. Opieka na najwyższym poziomie, a zaangażowanie terapeutów bardzo wysokie.

Agaaga
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 22, 2020 1:43 am

Re: Uzależnienie

Post autor: Agaaga » wt gru 29, 2020 9:12 pm

Doskonale jest mi znany problem uzależnienia. Udanie się do ośrodka zamkniętego to często zbyt poważny krok i najpierw należałoby to skonsultować ze specjalistą. W psychomedic.online/ jest możliwość konsultacji jak i terapii poprzez wideokonferencję. Bardzo wygodne rozwiązanie, można porozmawiać z psychiatrą lub psychologiem czy innym terapeutą.

fredek
Posty: 136
Rejestracja: śr lut 03, 2021 9:55 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: fredek » czw lut 25, 2021 9:04 am

najlepiej zainwestowac jeszcze w testy i dodatkowo dowiedziec sie jak sprawdzić czy dziecko bierze dopalacze

plaszczka
Posty: 224
Rejestracja: pt sty 29, 2021 8:14 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: plaszczka » czw mar 18, 2021 2:10 pm

To moze dobrze by bylo pomyslec o osrodku terapii uzaleznien i takim profesjonalnym leczeniu :) Maja tam nawet lekarzy, wiec i l4 wystawia, i terapia jest prowadzona przez specjalistów. Na pewno w Wiśle jest dobre miejsce tratwa/pl/

Arkadiusz1
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 16, 2020 6:39 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Arkadiusz1 » czw kwie 22, 2021 11:30 pm

Ale o czym tutaj w ogóle dyskutować? Jeśli nie będziecie w stanie sobie skuteczniej poradzić z uzależnieniem, to może doprowadzić to Was nawet do tragedii. Właśnie dlatego powinniście już teraz zajrzeć do psychomedic.online/ i samemu przekonać się, jakie stwarza to przed Wami możliwości. Czuję, że może być to dla Was bardzo cennym wyborem, sami się o tym przekonajcie.
WPIS SPONSOROWANY

Wiesia
Posty: 65
Rejestracja: ndz lip 19, 2020 4:23 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Wiesia » śr maja 12, 2021 12:26 pm

W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo dobrych ośrodków leczenia uzależnień. Dlatego też bardzo ważne jest to aby w końcu zdecydować się na pójście do takiego ośrodka. Bo dowiedziałam się, że w ośrodku Nefo można poradzić sobie z każdym rodzajem uzależnienia. A to dzięki temu, że mają tam bardzo dobrze wykształconą kadrę na pomoc której w każdej chwili można liczyć. W dodatku możemy tak przejść detoks organizmu który to w niektórych przypadkach bardzo kluczowe jest.

pigment
Posty: 110
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:48 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: pigment » pn maja 24, 2021 10:38 am

Jeśli chodzi o uzależnienie to jest to bardzo poważny problem. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i brnie w to coraz bardziej. Zastanawiając się jak można takiej osobie pomóc znalazłam ośrodek Lewin. Dzięki pobycie w tym ośrodku wiemy, że uda nam się wyjść z danego uzależnienia. Bo jednak można tam liczyć na pomoc oraz wsparcie kadry która doskonale wie, że uzależnienie to ciężka choroba.

beatryce
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:45 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: beatryce » pt cze 04, 2021 11:19 am

Mam brata, który nie może poradzić sobie z alkoholem. Dużo się awanturuje, nie chodzi do pracy. Jego motto życiowe to alkohol nawet zaczęły mi ginąć pieniądze. Pomógłby mu ośrodek terapii uzależnień Nefo. Pytanie tylko czy on się na to zgodzi? Jak skłonić go do leczenia?

pigment
Posty: 110
Rejestracja: sob lut 01, 2020 2:48 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: pigment » czw sie 12, 2021 12:12 pm

Hejka. Zastanawiam się nad tym w jaki sposób można by pomóc takiej osobie uzależnionej. Bo nie potrafię sąsiadki zostawić samej sobie z jej problemem, ale nie wiem od czego by tu zacząć. I tak szperając w internecie trafiłam na ośrodek Mental Relax w którym to zatrudniają najlepszych terapeutów doskonale znających się na uzależnieniach. Także myślę, że pobyt w takim ośrodku bardzo by jej pomógł.

ODPOWIEDZ